<-
Apache > HTTP Sunucusu > Belgeleme > Sürüm 2.0 > SSS

Hata İletileri - Sıkça Sorulan Sorular

Mevcut Diller:  en  |  ko  |  tr 

top

Hata İletileri

Invalid argument: core_output_filter: writing data to the network

Yanıtların gönderiminin hızlandırılmasının mümkün olduğu platformlarda Apache sendfile sistem çağrısını kullanır. Ne yazık ki, Apache’nin derleme sırasında varlığını tespit ettiği sendfile bazı sistemlerde düzgün çalışmaz. Bu en çok ağ ve diğer standartdışı dosya sistemleri kullanılırken ortaya çıkar.

Hata kayıt dosyalarında yukarıdaki iletinin bulunması, sıfır boyutlu olmayan dosyalar için sıfır boyutlu yanıtlar dönmesi bu sorunun belirtileri arasında sayılabilir. Devingen içerik için normalde sendfile kullanılmadığından sorun genellikle sadece durağan dosyalarda ortaya çıkar.

Sorunu ortadan kaldırmak için EnableSendfile yönergesini kullanarak sunucunun bütün bölümlerinde sendfile kullanımını iptal etmek yeterli olur. Ayrıca, benzer sorunlarda yardımı olabilen EnableMMAP yönergesine de bakınız.

AcceptEx Failed

Eğer win32’de AcceptEx sistem çağrısı ile ilgili hata iletileri alıyorsanız Win32DisableAcceptEx yönergesine bakınız.

Premature end of script headers

CGI betiklerindeki çoğu sorun tarayıcıya bir Internal Server Error (Dahili Sunucu Hatası) bildirimiyle ve hata kayıt dosyasına bu iletinin yazılmasıyla sonuçlanır. Bu tür sorunlarda hata ayıklamaya yardımcı olmak için bir CGI öğretici mevcuttur.

Mevcut Diller:  en  |  ko  |  tr